اخبار

حجت‌الاسلام قمی، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات نظارت بر مطبوعات شد

حجت‌الاسلام قمی، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات نظارت بر مطبوعات شد
حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قمی، به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات نظارت بر مطبوعات منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش از او حجت‌الاسلام محمدیان به عنوان نماینده این شورا در هیات نظارت به مدت 2 سال حضور داشت که امروز  حجت‌الاسلام و المسلمین قمی، به جای وی منصوب شد.  حجت الاسلام قمی از سال 1384 تاکنون معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری بوده است. 

از دیگر سوابق وی می توان به رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها( 1378 تا 1384)، نماینده مردم تهران در سومین دوره مجلس خبرگان رهبری(1377-1385)،  عضو هیات امنای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ( با حکم مقام معظم رهبری)،  مدیر دایرة المعارف علوم عقلی اسلامی وابسته به موسسه آموزشی ، پژوهشی امام خمینی ( 1375_1377) و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  اشاره کرد.

گفتنی است اعضای هیأت نظارت بر مطبوعات، طبق قانون مطبوعات باید « از افراد مسلمان و صاحب صلاحیت علمی و اخلاقی لازم و مؤمن به انقلاب اسلامی باشند. » و شامل: یکی از قضات به انتخاب رییس قوه قضاییه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یا نماینده تام الاختیار وی، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس،   یکی از استادان دانشگاه به انتخاب وزیر فرهنگ و آموزش عالی، یکی از مدیران مسئول مطبوعات به انتخاب آنان، یکی از اساتید حوزه علمیه به انتخاب شورای عالی حوزه علمیه قم، یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتخاب آن شورا.

بر اساس ماده ۱۱، رسیدگی به درخواست صدور پروانه و تشخیص صلاحیت متقاضی و مدیر مسئول به عهده هیأت نظارت بر مطبوعات است و در صورتی که صاحب پروانه یکی از شرایط مقرر در قانون مطبوعات را از دست بدهد، به تشخیص هیأت نظارت پروانهٔ نشریه لغو می‌شود.

۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید