اخبار

دبیر کمیته «شهدای مطبوعات»: آئین نامه انتخاب شهید خبرنگار در جشنواره مطبوعات در حال تدوین است

دبیر کمیته «شهدای مطبوعات»: آئین نامه انتخاب شهید خبرنگار در جشنواره مطبوعات در حال تدوین است
دبیر کمیته «شهدای مطبوعات» بیستمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی گفت: در حال تدوین آئین نامه ای هستیم که بر اساس آن در هر دوره از جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها، یک شهید خبرنگار انتخاب و معرفی می شود.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی بیستمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی، سعید علامیان با اعلام این خبر اظهار داشت: سعی می کنیم در هر دوره از برگزاری جشنواره شهدایی را معرفی کنیم که کمتر از آن ها یاد شده است.

وی با تاکید بر معرفی چهره های کم تر شناخته شده شهدای مطبوعاتی تصریح کرد: به رغم ویژگی های خاص شهدای نام آشنای عرصه خبر و مطبوعات سعی ما بر این است شهدایی را به مخاطبان جشنواره معرفی کنیم که کمتر از آن ها نام برده شده و از این مسیر به بررسی و معرفی فعالیت های خبری، فعالیت های اجتماعی، قدمت شهادت و نحوه شهادت آن ها بپردازیم.

علامیان در ادامه درباره لزوم برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها اظهار داشت: در لزوم برگزاری این جشنواره هیچ تردیدی نیست. مسلما از آنجا که در جشنواره به بررسی مطبوعات و رسانه ها می پردازد می تواند اصحاب رسانه را برای دیده شدن آثارشان در یک دوره یک ساله ترغیب و تشویق کند.

وی افزود: معرفی آثار برتر در هر دوره از جشنواره مطبوعات می تواند زمینه روبه جلو و پیشرفت آثار نسبت به سال های گذشته را فراهم آورد.

دبیر کل مجمع خبرنگاران و نویسندگان مطبوعاتی دفاع مقدس، جشنواره مطبوعات را «نمایش نقاط مطلوب نگارش» معرفی و تصریح کرد: جشنواره مطبوعات، نگاه به کارنامه آثار یکساله مطبوعات است و چون داوران این جشنواره از اساتید و کارشناسان مطبوعات هستند نگاه موشکافانه آن ها می تواند برای روزنامه نگاران و اهالی مطبوعات به ویژه برای جوان ترها، ایده های جدیدی به همراه داشته باشد و به آثارشان عمق بیشتری بدهد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه ضرورت بسیاری برای انتشار کتابی با محوریت شهدای عرصه خبر و اطلاع رسانی وجود دارد از انتشار یک کتاب با عنوان «شهدای خبرنگار» خبر داد و اظهار امیدواری کرد: این اثر به یکی از منابع مناسب برای انتخاب شهید خبرنگار در دوره های بعدی جشنواره مطبوعات تبدیل شود.

۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۵:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید