اخبار

مدیرعامل خبرگزاری مهر: نمایشگاه نشریات تخصصی پیوند رسانه و علم است

مدیرعامل خبرگزاری مهر: نمایشگاه نشریات تخصصی پیوند رسانه و علم است
اقدام معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایجاد زمینه مناسب برای برقراری ارتباط بین نشریات تخصصی و مخاطبان در نمایشگاه نشریات تخصصی قابل تقدیر است.

به گزاش ستاد خبری اولین نمایشگاه نشریات تخصصی، «رضا مقدسی» مدیرعامل خبرگزاری مهر، در آستانه برگزاری نخستین نمایشگاه نشریات تخصصی  با بیان این مطلب گفت: نمایشگاه نشریات تخصصی از این نگاه که فرصتی را برای آشنایی اهالی رسانه و افرادی که در حوزه تحقیق و پژوهش فعالیت می کنند و با محتوا و تولیداتی که در این حوزه وجود دارد، بسیار مورد توجه است.

وی با اشاره به زمینه های مشترک موجود در خلال برگزاری این نمایشگاه برای اقشار مختلف، بیان کرد: افراد در خلال برگزاری این نمایشگاه از فعالیت دیگر افراد در این زمینه مطلع می شوند و در حاشیه نمایشگاه، مذاکرات و آشنایی  و زمینه کارهای مشترک علمی و پژوهشی فراهم می شود.

مقدسی تاکید کرد: اگر در زمان برپایی نمایشگاه، این گونه فرصت های جانبی طراحی و دیده شده باشد، فرصت مناسب و مغتنمی برای اهالی علم پدید خواهد آمد و جای تقدیر دارد.

مدیرعامل خبرگزاری مهر در ادامه با اشاره به اینکه فلسفه وجودی نشریات تخصصی زمینه های مثبتی در حوزه تولید علم و مهندسی فرهنگی در بر خواهد داشت، اظهار کرد: اگر زمینه های ارتباط گیری این نشریات با مخاطبان خاص شان پدید آید، می تواند در رشد و تحقق مهندسی فرهنگی و تاثیرگذار باشد. به این معنی که موضوعاتی که در نشریات مطرح می شود، قاعدتاً جرقه های موضوعات دیگری در ذهن اهل پژوهش ایجاد خواهد کرد و انگیزه های دیگری را برای طراحی کارهای بعدی سبب می شود که از جنبه های مثبت آن خواهد بود.

این روزنامه نگار برجسته کشورمان افزود: اگر به انتشار تعدادی نشریه تخصصی، صرف اینکه تنها تولید محتوایی صورت بگیرد به صورتی که مخاطب خودش را پیدا نکند و ارتباط لازم را برقرار نکند، بسنده کنیم، نمی توان خیلی به توفیق نشریه امیدوار بود. مهم این است که نشریات تخصصی بتوانند با مخاطبان خاص خودشان و افراد اهل فن، ارتباط بگیرند.

وی به برخی وظایف نشریات تخصصی در قبال مخاطبان شان اشاره کرد و گفت: وظیفه نشریات تخصصی تنها انتشار نشریه برای عموم مردم نیست، بلکه مهم این است که بتوانند با مخاطبان خاص خودشان ارتباط خوبی را برقرار کنند.

مدیرعامل خبرگزاری مهر در ادامه درباره نقش معاونت مطبوعاتی به عنوان مرجع حمایتی در این گونه نمایشگاه های تخصصی، بیان کرد: معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به جهت اینکه زمینه های مناسبی را برای برقراری ارتباط بین نشریات و مخاطبان آنها و همچنین فضای لازم برای این آشنایی آنها فراهم آورده است، اقدام پسندیده ای انجام داده است.

 گفتنی است نخستین نمایشگاه نشریات تخصصی به همت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهاردهم اسفند به مدت یک هفته در مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود
۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید