اخبار

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: نشریات تخصصی باور لزوم پژوهش را در کشور نهادینه می کنند

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: نشریات تخصصی باور لزوم پژوهش را در کشور نهادینه می کنند
نشریات تخصصی رکن مهمی در راستای توسعه پژوهش در کشور ما هستند که متاسفانه از آنان غفلت شده است.

عبدالرضا عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تثبیت باور لزوم انجام کارهای پژوهشی و تحقیقی را در شرایط امروز جامعه ضروری خواند و گفت: نشریات تخصصی باور لزوم پژوهش را در کشور نهادینه کرده و از این طریق نقش مهمی در مقابله به تحریم های فعلی کشور دارند.

به گزارش ستاد خبری «اولین نمایشگاه نشریات تخصصی» عزیزی با تاکید بر لزوم حمایت بیش تر از نشریات تخصصی گفت: با توجه به این که این نشریات با وجود اهمیتی که دارند، بسیار مورد غفلت هستند، برگزاری این نمایشگاه ها می تواند گامی در جهت تحقق جایگاه حقیقی این نشریات در جامعه باشد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی  توسعه اقدامات پژوهشی را یکی از بسترهای ضروری حمایت از کار و سرمایه ایرانی توصیف و تصریح کرد: با توجه به شرایط بین المللی که ما در آن به سر می بریم هر گونه اقدامی در راستای ارتقا سطح پژوهش برای دست یابی به تولید با کیفیت و کمیت مناسب ملی باید مورد توجه قرار گیرد.

عزیزی ماهیت نگاه این دست از نشریات را دارای پتانسیل در زمینه کمک به ارتقا پژوهش در کشور اعلام و تاکید کرد: این نشریات با ارائه مباحث تخصصی می توانند همراه مسیر توسعه پژوهش و تحقیق بوده و در تثبیت این فعالیت ها در جامعه نقش به سزایی داشته باشند.

وی ادامه داد: برگزاری این دست از نمایشکاه ها و اعطای تسهیلات ویژه به این نشریات برای ادامه فعالیت آنها در عرصه مطبوعاتی و رسانه ای کشور از جمله اقدامات ضروری است که از وزارت ارشاد درخواست اعمال آنها را داریم.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تثبیت باور لزوم انجام کارهای پژوهشی و تحقیقی را در شرایط امروز جامعه ضروری خواند و گفت: نشریات تخصصی باور لزوم پژوهش را در کشور نهادینه کرده و از این طریق نقش مهمی در مقابله به تحریم های فعلی کشور دارند.

گفتنی است نخستین نمایشگاه نشریات تخصصی به همت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهاردهم اسفند به مدت یک هفته در مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود
۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۶:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید