اخبار

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی : توجه به نشریات تخصصی تحقق علوم انسانی بومی را تسهیل می کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی : توجه به نشریات تخصصی تحقق علوم انسانی بومی را تسهیل می کند
با وجود اهمیت بسیار زیاد فعالیت نشریات تخصصی در تقویت جایگاه علم تا کنون این نشریات در ایران مورد کم توجهی قرار گرفته اند که برگزاری نمایشگاهی جامع می تواند اثر مناسب و مثبتی در تثبیت جایگاه اصلی این نشریات داشته باشد.

فرهاد بشیری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت و نقش برگزاری نمایشگاه نشریات تخصصی در توسعه کاربردی این گروه از نشریات و رسانه ها گفت: بومی سازی علوم انسانی به عنوان یکی از اهداف مهم در زمان حاضر در حال پیگیری است و بدون شک توجه به نشریات تخصصی تحقق علوم انسانی بومی را تسهیل می کند.

به گزارش ستاد خبری «اولین نمایشگاه نشریات تخصصی» بشیری در ادامه افزود: اگر مباحث علوم انسانی محور نشریات تخصصی قرار گیرد بدون شک این رسانه گام مهمی در راستای بومی سازی علوم انسانی بر خواهد داشت.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی توجه به این دست از نشریات به خصوص در زمینه علوم انسانی را گام مهمی در راستای تحقق و دست یابی به علوم انسانی بومی توصیف و تصریح کرد: با توجه به این که متاسفانه علوم انسانی در کشور ما به میزان قابل قبولی بومی نشده است و با توجه به خطری که از جانب علوم انسانی غیر بومی متوجه ارزش ها و فرهنگ های کشور ما است، بومی سازی این رشته از دانش به خصوص اسلامی سازی علوم انسانی اهمیت زیادی دارد.

بشیری در این خصوص افزود: نشریات تخصصی با توجه به ماهیت متمرکزی که بر یک مسئله دارند می توانند به طور کامل و قانع کننده یک مبحث را باز و مورد بررسی قرار دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت و نقش برگزاری نمایشگاه نشریات تخصصی در توسعه کاربردی این گروه از نشریات و رسانه ها تصریح کرد: بومی سازی علوم انسانی به عنوان یکی از اهداف مهم در زمان حاضر در حال پیگیری است و بدون شک توجه به نشریات تخصصی تحقق علوم انسانی بومی را تسهیل می کند.

گفتنی است نخستین نمایشگاه نشریات تخصصی به همت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهاردهم اسفند به مدت یک هفته در مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید