اخبار

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: پنج شنبه، آغاز نمایشگاه نشریات خانوادگی با حضور 80 نشریه

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: پنج شنبه، آغاز نمایشگاه نشریات خانوادگی با حضور 80 نشریه
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی با شعار با هم بخوانیم با 56 غرفه و حضور 80 نشریه از 23 تا 30 شهریور ماه برگزار می شود.

محمدجعفر محمدزاده در نشست خبری نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی افزود: این رویداد فرهنگی مقارن با روزهای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در فضایی خانوادگی و صمیمی در سالن مرکز آفرینشهای فرهنگی هنری کانون پرورش فکری در خیابان حجاب برگزار می شود.

وی یادآور شد: با توجه به نگاه ویژه که به مباحث خانواده در نمایشگاه سالانه مطبوعات شد اهدافی را برای برپایی نمایشگاهی تخصصی در نظر گرفتیم و معتقدیم برگزاری نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی نه تنها به نمایشگاه سالانه مطبوعات آسیبی نمی زند؛ بلکه آن را تقویت می کند و این دو رویداد مطبوعاتی هر دو از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اهداف برگزاری نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی اشاره کرد و یادآور شد: ارتقاء هرم آگاهی های عمومی، افزایش سواد بصری و قدرت تشخیص، انتخاب و نقد رسانه ها از سوی مردم، صیانت از نهاد خانواده به عنوان رکن قوام بخش فرهنگی عمومی که همواره آماج تهاجم فرهنگی است؛ ارائه استانداردهای لازم برای نشریات خانواده با برگزاری نشست های مختلف و معرفی آثار برتر و نقد و بررسی این نشریات با حضور کارشناسان از جمله برنامه های جنبی نمایشگاه نشریات خانوادگی است.

محمدزاده ادامه داد: دفاع از اعتبار، هویت و حیثیت نشریات خانوادگی و مطبوعاتی که برای عموم تولید می شوند و مرزبندی میان نشریات عامه پسند و نشریات زرد و همچنین حمایت از نشریاتی که مخاطب عمومی دارند، بخش د یگری از اهداف برپایی این نمایشگاه است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از ارائه بن خرید مطبوعات به مبلغ 10 هزار تومان به هر یک از بازدیدکنندگان نمایشگاه نشریات خانوادگی خبر داد و گفت: هر متقاضی با پرداخت دو هزار تومان می تواند از این بُن به میزان حداکثر ده هزار تومان برای خرید نشریات استفاده کند. اعتبار این اقدام 500 میلیون تومان است و معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی با تقبل آن به دنبال جلب مشارکت بیشتر مردم در خرید نشریات خانوادگی است.

وی از فعال شدن و رونمایی از سامانه اشتراک در این نمایشگاه خبر داد و گفت: در این سامانه نشریات ماهنامه به بالا ثبت نام و دسته بندی می شوند و خریداران از طریق مراجعه به سامانه می تواند نشریات مورد نظر خود را با 50 درصد تخفیف در نظر گرفته شده از سوی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی دریافت کنند.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر ارشاد یادآور شد: حمایت از مطبوعات به عنوان بخشی از تولید ملی یکی دیگر از اهداف نمایشگاه نشریات خانوادگی است و با توجه به فرمایشهای مقام معظم رهبری، راهبرد حمایت از کار و سرمایه ایرانی می تواند و باید در حمایت از تولیدات بومی حوزه فرهنگ هم منظور شود و مطبوعات نیز یکی از شغل ساز ترین فعالیت ها در کشور است.

محمدزاده در ادامه این نشست درباره فعالیت های جنبی در نمایشگاه نشریات خانوادگی افزود: در بخشی با عنوان «چاردیواری» برای دیدار بازدیدکنندگان با چهره های آشنا و تعامل مطبوعات با سایر حوزه ها از قبیل هنر، ورزش و دیگر عرصه ها شکل خواهد گرفت؛ همچنین در نمایشگاه میزبان خانواده های شهدای هسته ای خواهیم بود.

وی ادامه داد: فیلم مستند "از دکه تا خانه" با هدف معرفی پشت صحنه و ویژگیهای نشریات خانوادگی و انتشار نشریه روزانه با نام "خانوادگی" و ضمیمه "جامدادی" برای کودکان از دیگر برنامه های ما در برپایی این نمایشگاه است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر ارشاد از انتشار کتاب "با هم بخوانیم" و رونمایی از آن در نمایشگاه خبر و توضیح داد: در نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی به کودکان و نوجوانان توجه ویژه ای خواهد شد و برنامه های متعددی برای نوجوانان در این رویداد مهم رسانه ای پیش بینی شده است. وی یکی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه را ترویج مهرورزی، آشتی جویی، همدلی و همگرایی در خانواده و نهایتاً در فضای جامعه عنوان کرد و افزود: پیام این نمایشگاه، صیانت و ترویج ارزشهایی مانند حفظ سنن دینی و ملی، عفاف و حجاب، احترام به سالمندان و حمایت از کودکان از طریق نشریات است.    

وی یادآور شد: هر روز دو نمایش خیابانی محتوامحور به منظور تقویت ارتباط دوسویه مردم با مطبوعات در نمایشگاه نشریات خانوادگی برگزار خواهد شد.

نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی را معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 23 تا 30 شهریور ماه در سالن حجاب برگزار می کند.
۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۹:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید