اخبار

بازیگر سینما و تلویزیون: مطبوعات نقش تعیین کننده ای در تثبیت جایگاه خانواده در جامعه دارد

بازیگر سینما و تلویزیون: مطبوعات نقش تعیین کننده ای در تثبیت جایگاه خانواده در جامعه دارد
بازیگر سریال دلنوازان گفت: مطالب منتشر شده در رسانه های تخصصی خانواده با محوریت خوشبختی و موفقیت در تحکیم روابط خانوادگی موثر بوده و مطالب این رسانه ها برای مخاطبان آموزنده است

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه  نشریات خانوادگی "عبدالرضا اکبری" افزود: خانواده ها از مجلات تخصصی با موضوع خانواده استقبال قابل توجهی دارند و بسیاری از این نشریات نگاه مثبتی را در خوانندگان خود القا می کنند.

وی یادآور شد که  برخی نشریات خانواده می توانند با درج مطالب غیر واقعی بر خوانندگان خود تاثیر سوء داشته باشند.

بازیگر باسابقه سینما و تلویزیونی توضیح داد: مجلاتی که در بیشتر صفحات خود به حوادث می پردازند استرس زا  بوده و این نشریات نباید با هدف اطلاع رسانی ترس و بدبینی را در جامعه ترویج دهند.

بازیگر فیلم سینمایی مزد ترس ادامه داد: خبرهای تکان دهنده از قتل، جنایت، دزدی و غیره شاید برای آگاهی بخشی لازم باشد ، آنهم به اندازه یک نیم صفحه اما اگر زیاد به این نوع موضوعات پرداخته شود، قبح موضوع خواهد ریخت، همچنین ترس باعث می شود که انسان کمتر بتواند از خلاقیت خود استفاده یا ریسک کند.

اکبری نقش مطبوعات در استحکام خانواده را پر رنگ دانست و اضافه کرد: انشای یک مطلب خوب و قراردادن کلمات درست در کنار یکدیگر می تواند در انتقال مفهوم یک پیام تاثیرگذار باشد و شاید خانواده ها آن را به عنوان الگوی خود قرار دارند، بنابراین خبرنگاران و نویسندگان باید به نقش حساس خود در جامعه واقف باشند.

وی افزود: البته تولید یک مطلب خوب کافی نیست بلکه باید تشویق و علاقه به مطالعه در خانواده ها نیز مد نظر تولیدکنندگان در عرصه نشر قرار گیرد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی تولدی دیگر توضیح داد: در جامعه ایران مشکل کتاب و کتابخوانی داریم و مطبوعات نیز در درجه دوم انتخاب خانواده ها قرار می گیرد و این یک واقعیت است، سنت ایرانی آنها را به سوی ادبیات شفاهی و تصویر سوق می دهد ومطالعه در درجه بعدی قرار می گیرد.

اکبری تاکید کرد که کارشناسان مربوطه باید برای رفع این موضوع از سطحی بودن مطالب دوری کنند، خلاقیت ها کم شده و باید عمق موضوعات و نوشته ها در نشریات خانواده بیشتر شود.

این بازیگر باسبقه سینما و تلویزیون  با یاداوری  اینکه حمایت مسوولان از نشریات و مطبوعات باید به اندازه تعداد خانواده ها در ایران باشد گفت: البته روزنامه ها نیز هر چه مفیدتر باشند، فروش آنها بالاتر می رود و نباید تنها به دست دولت نگاه کنند.

اکبری برگزاری نمایشگاههای تخصصی و معرفی نشریات مفید بخصوص در زمینه خانواده را ضروری دانست و برگزاری نمایشگاه نشریات خانوادگی را اقدامی مثبت در این جهت ارزیابی کرد.  

نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی را معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد از 23 تا 30 شهریور ماه در سالن حجاب مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می کند.


۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید