اخبار

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: آسیب شناسی رسانه ها از دستاوردهای برپایی نمایشگاه نشریات خانوادگی است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: آسیب شناسی رسانه ها از دستاوردهای برپایی نمایشگاه نشریات خانوادگی است
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ارتقاء سطح آموزشی نشریات خانواده محور امری ضروری است و برگزاری کارگاه های آموزشی در نمایشگاه نشریات خانوادگی به این مهم کمک می کند

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه نشریات خانوادگی، سید علی طاهری افزود: خانواده ها می توانند با استفاده صحیح از رسانه ها و نشریات آگاهی های خود را نسبت به مسائل اجتماعی افزایش داده و با استفاده از مطالب آموزنده، هزینه های مالی و معنوی در جهت رفع مسائل گوناگون را کاهش دهند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رسانه های مختلف اثرات متفاوتی بر خانواده ها دارند، یادآور شد: رسانه ملی باتوجه به گستردگی و ارتباط وسیع با مخاطبان، در جامعه اثرگذاری قابل توجهی دارد و باید بر محتوای این رسانه تصویری در انتقال مباحث مختلف درباره خانواده ها دقت بیشتری شود.

نماینده مردم گرگان با تاکید بر ارتقاء کمی و کیفی نشریات خانواده محور توضیح داد: روزانه به تعداد رسانه های مکتوب با کارکردهای متنوع در سطح کشور افزوده شده و علاوه بر این باید به ارتقاء سطح محتوایی این رسانه ها توجه بیشتری شود.

طاهری با یاداوری اینکه نمایشگاه نشریات خانواده فرصتی برای تعیین عیار نشریات فعال در این عرصه است ادامه داد: باید بسترهای مناسب برای رقابت نشریات خانواده محور در این رویداد  فرهنگی فراهم شود.

وی همچنین توضیح داد که نشریات خانواده محور نباید به نیازهای سطحی خانواده ها توجه و  از زردنویسی دوری کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نظارت بیشتر بر نشریات و ترویج برنامه ها و افق های نو که مورد نیاز خانواده است را از وظایف مسوولان دانست.

طاهری گفت: کارشناسان در نمایشگاه نشریات خانوادگی به آسیب شناسی فضایب کنونی مطبوعات خانواده بپردازند .

وی همچنین خواستار برگزاری کارگاه های تخصصی در قالب مسائل مربوط به خانواده ها در نمایشگاه نشریات خانوادگی شد.

نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی را معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد از 23 تا 30 شهریور ماه در سالن حجاب مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می کند.


۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید