اخبار

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: نشریات خانواده محور از فقر محتوا رنج می برند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: نشریات خانواده محور از فقر محتوا رنج می برند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: امروزه رسانه‌هایی مانند تلویزیون و شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه و اینترنت با برنامه‌های کارشناسی و با اهداف از پیش تعیین شده، ضدارزش‌ها را ارزش، یا رفتارهای همنوای اجتماعی را برای شهروندان و به خصوص خانواده‌ها، ناهمنوا جلوه دهند

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه نشریات خانوادگی ، عبدالوحید فیاضی افزود: هر تغییر یا تحولی در نگرش تربیتی و سبک زندگی خانواده که بسیار متأثر از رسانه است، می‌تواند بر زندگی اجتماعی سایر اعضای جامعه با وجود دارا شدن ویژگی عمومیت، تأثیرات شگرفی بگذارد.

وی با یادآوری اینکه نقش خانواده در دنیای امروز کمرنگ شده است، ادامه داد: در فرهنگ اسلامی تاکید بسیاری بر خانواده شده است و خانواده عنوان مهمترین و اساسی‌ترین گروه اجتماعی جامعه است اما متاسفانه در مناسبات امروز مورد هجوم قرار گرفته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بحث آموزش و پرورش خانواده را رکن مهمی خواند و تاکید کرد: خانواده در الگوی تربیتی باید نکات زیادی را رعایت کند که همکاری رسانه های مکتوب، دیداری و شنیداری اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: طی سال های اخیر شاهد پرداختن بیشتر رسانه ها به خانواده بودیم و تا حدی اعتدال و اطمینان بخشی بوجود آمده اما در حقیقت با آنچه از رسانه ها انتظار می رود فاصله زیادی داریم؛ مجلات خانواده ای که در کیوسک ها به وفور مشاهده می شوند بیشتر از آنکه به رسالت خود در قبال خانواده توجه کنند به مشتری و تبلیغات اهمیت می دهند.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان مازندران گفت: این موضوع تاحدی به دلیل نبود حمایت از نشریات بستگی دارد اما در حالت کلی وظایف نیز نادیده انگاشته می شود و بسیار مصرف گرایی ترویج داده می شود.

فیاضی ادامه داد: در بخش هایی مانند سلامت هم به صورت سطحی مطالبی مطرح می شود اما به محورهای اصلی کمتر توجه شده است. خانواده ها وقت زیادی را برای رسانه ها می گذارند و مدیران باید از این مساله زیرکانه استقبال کنند و باورهای مطلوب را به جامعه منتقل کنند.

وی رسانه ها را از نظر کمیت بسیار بالا و قابل قبول دانست و تاکید کرد: تا پیشرفت فاصله زیادی داریم. هنوز مجلات مرتبط با استان ها بسیار کم بوده و در برخی از استان ها نداریم. .وزارت ارشاد و صدا و سیما و تمام نهادهای زیرمجموعه باید بازیابی دوباره ای داشته باشند و در تولید محتوا دقت بیشتری کنند.

این نماینده مجلس با توجه به برگزاری نمایشگاه نشریات خانواده تاکید کرد: این نمایشگاه در جهت تحقق اهداف و مشارکت حداکثری نشریات فضای مناسبی را شکل می دهد.

نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی را معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد از 23 تا 30 شهریور ماه در سالن حجاب مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می کند.
۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید