اخبار

معاون سازمان امور سینمایی: نمایشگاه نشریات خانوادگی فرصتی برای تقدیر از رسانه های برتر این حوزه است

معاون سازمان امور سینمایی: نمایشگاه نشریات خانوادگی فرصتی برای تقدیر از رسانه های برتر این حوزه است
معاون امور فعالیت های سینمایی، سمعی و بصری سازمان سینمایی با بیان اینکه برخی رسانه ها با پرداختن کارشناسی به مساله مهم خانواده درکمترین مدت بیشترین طرفدار را جذب کرده اند خواستار حمایت جدی از این نشریات و رسانه های سازنده شد

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه نشریات خانوادگی ، سید علیرضا سجادپور افزود :اگر تمام رسانه هایی که به خانواده می پردازند را دسته بندی کنیم تعداد رسانه های موفق ناچیز هستند.

وی یادآور شد: برخی از رسانه های داخلی تخصصی که تعدادشان اندک است اطلاعات به روز را در اختیار مخاطبان رسانه های خانوادگی قرار می دهند .

معاون امور فعالیت های سینمایی، سمعی و بصری سازمان سینمایی تاکید کرد: رسانه های خانوادگی باید آداب فرهنگی وملی را رعایت کنند تا بتوانند مخاطبان زیادی را جلب کنند.

به عقیده سجادپور، برخی رسانه ها به خصوص نشریات، مطالبی را که به دورازعقاید ایرانی اسلامی را در اختیارمخاطبان قرار می دهند، که این امر موجب کاهش مخاطبانشان می شود .

وی تاکید کرد: رسانه های داخلی خانواده محور می توانند با تخصصی شدن مخاطبان قابل توجهی را جلب کنند.

این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نشریه های تخصصی با رویکرد علمی علاوه بر طرفداران زیاد، بازار اقتصادی خوبی دارند.

سجادپور ادامه داد:مسایل اقتصادی برخی از رسانه های خانوادگی را به سمت حاشیه می کشاند تا برای فروش بیشتر محصولاتشان از هر ترفندی استفاده کنند .

وی ادامه داد: بسترهای لازم باید برای تشویق رسانه های موفق خانوادگی فراهم شود و نمایشگاه نشریات خانواده فرصتی برای تقدیراز رسانه های برتر در این عرصه است.

معاون امور فعالیت های سینمایی، سمعی و بصری سازمان امور سینمایی تاکید کرد: گیشه و تجارت مانع پیشرفت رسانه های داخلی در زمینه مسایل خانوادگی شده است و در گیشه مطبوعات باید نشریه های علمی و تخصصی طرفداران خود را پیدا کنند تا نشریه های زرد کمرنگ تر شوند .

سجادپور گفت: وضعیت خانواده در فضاهای فرهنگی ایده آل نیست و باید بیشتر به این موضوع مهم پرداخته شود زیرا مصرف نشریات خانوادگی اقشار مختلف جامعه را به تفکر وا می دارد .

معاون رییس سازمان امور سینمایی توضیح داد: نمایشگاه نشریات خانواده میزبان عموم مردم است و تمام اقشار جامعه با هر طرز فکری می توانند در این فضا شرکت و با آخرین محصولات خانوادگی آشنا شوند .

به گفته سجادپور،اینگونه نمایشگاه ها باید تخصصی برگزار شوند تا با بهترین کارکرد توجه کارشناسان و صاحب نظران را به خود جلب کند.

نخستین نمایشگاه نشریات خانوادگی را معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد از 23 تا 30 شهریور ماه در سالن حجاب مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می کند.


۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۵:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید