اخبار

محمد مهدی فرقانی: هنر قندی، تلفیق آموزش و تجربه است

به گزارش ستاد خبری نخستین جشن پیش ­نگاران مطبوعات ایران، دکتر محمد مهدی فرقانی، استاد دانشگاه درباره نحوه همکاری خود با حسین قندی می­ گوید:

با قندی از سال 1350 آشنا شدم؛ آن زمان که با هم در رشته روزنامه ‌نگاری دانشگاه علامه پذیرفته شدیم و دوره لیسانس را با هم گذراندیم. پس از آن، او در کیهان هوایی مشغول به ‌کار شد و من در تحریریه کیهان فعال شدم. از آن­جا که این دو نشریه در یک محل منتشر می‌شد از همین‌ رو مدام با یکدیگر در ارتباط بودیم. قندی چند سال بعد از انقلاب از کیهان رفت و در روزنامه‌های مختلف از جمله ابرار و انتخاب به کار ادامه داد. اما من کماکان در کیهان بودم. بهتر بگویم، حدود 40 سال است که از آغاز آشنایی من با حسین قندی می‌گذرد.

وی افزود: قندی به کار حرفه‌ای بسیار علاقه‌مند است و این یکی از ویژگی‌هایی است که یک روزنامه‌نگار می‌تواند داشته باشد. اگرچه به اعتقاد من امروز دیگر زمان ستاره ‌سازی در همه حوزه‌ ها گذشته است و منطقی هم نیست. اما حسین قندی سال ‌ها کار حرفه ‌ای کرده است و جزو معدود کسانی است که کار حرفه ‌ای و آموزشی را توأمان با هم انجام می دهد.

ایشان در پایان می­ افزاید: یکی از شرایط موفقیت در آموزش روزنامه‌نگاری، داشتن تجربه عملی در این حوزه است تا بتوان گلوگاه ‌های روزنامه نگاری حرفه‌ای را با تجارب شخصی به دانشجو منتقل کرد؛ این یکی از ویژگی‌هایی است که قندی آن را دارد.

نخستین جشن پیش ­نگاران مطبوعات ایران به همت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع­ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 ساعت 30/19 در مجموعه فرهنگی باغ زیبا برگزار می ­شود.  

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید