اخبار

اظهارات نویسندگان درباره چهره منتخب جشن پیش نگاران

به گزارش ستاد خبری نخستین جشن پیش نگاران مطبوعات ایران  محمدرضا بایرامی داستان نویس  درباره امیر حسین فردی روزنامه نگاری که آداب روزنامه نگاری کودک ونوجوان را در  کیهان بچه ها  بنیان گذاشت گفت :

ایشان از جمله افرادی‏ هستند که شاید بشود گفت مثل آن درخت پر ثمر، هیچ وقت متکبرانه و مغرورانه سرشان را خیلی بالا نگرفته‏اند، در حالی که چه در ترغیب و تشویق‏ نویسندگان، شعرا و نقاشان و چه در راه‏اندازی مراکزی‏ که به هر حال امروزه شناخته شده هستند، بسیار تأثیرگذار بوده‏اند.

 وی همچنین  در باره اخلاق و رفتار روزنامه نگاری  فردی گفت :

حرکت‏شان، حرکت منطقی و متعادلی‏ بوده. خیلی از ماها تندروی‏ها و کندروی‏هایی داریم‏ که در درازمدت یا کوتاه‏مدت، هم به خودمان ضربه‏ می‏زند و هم به دیگران، در حالی که ایشان با حفظ کامل اصول خودشان، همواره حرکت متعادل داشته­ اند.

بر اساس این  گزارش  مصطفی رحماندوست  شاعر کودک و نوجوان ، با توجه به فعالیت های حسین فردی درسالهای قبل  از  انقلاب  در تربیت استعداد های جوان  گفت :

من زمانی خودم دغدغه این را داشتم که‏ باید به استعدادهای جوان توجه شود و مدتی در این‏ راه قدم زدم  چون توان و حوصله و مقاومت و  صبوری  و شکیبایی آقای‏ فردی را نداشتم  آن را  رها کردم،  اما این شیوه را  شیوه عاشقی می‏دانم.

همچنین محمدرضا رهگذر نویسنده ومنتقد ادبیات کودک و نوجوان  ، در یادداشت کوتاهی در باره خصوصیات ادبی آثار  فردی  گفت :

آقای فردی نویسنده بزرگی است. آن­جا که از روستا و طبیعت می‏نویسد و از شخصیت‏های روستایی‏ می‏نویسد، مخاطب را عمیقاً تحت تأثیر قرار می‏دهد و مخاطبی مثل بنده که به خاطر اشتغال بسیار به نقد، دیگر با هر اثری ارضا نمی‏شوم، از این نوشته‏ها لذت‏ می‏برم. انصافاً «آشیانه در مه» آقای فردی یک‏ شاهکار جهانی در ادبیات کودک است.

 نخستین جشن پیش نگاران مطبوعات ایران به همت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز  چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 ساعت 30/19 در مجموعه فرهنگی باغ زیبا  برگزار می شود­.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید