اخبار

معتمد نژاد: پیش بینی من درباره درخشش قندی به واقعیت پیوست

به گزارش ستاد خبری نخستین جشن پیش­ نگاران مطبوعات ایران، دکتر کاظم معتمد نژاد، استاد علم ارتباطات ایران درباره حسین قندی، استاد تیترنویسی در مطبوعات می­ گوید:

همکار گرامی حسین قندی را از سال 1350 از زمان دانشجویی او در رشته روزنامه‌نگاری دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی می‌شناسم. قندی یکی از دانشجویان ممتاز ما بود و با توجه به پیش‌بینی موفقیت و پیشرفت او در عرصه مطبوعات، وی را به عنوان یک دانشجوی برجسته برای همکاری با مؤسسه کیهان معرفی کردیم. دیری نگذشت که این پیش‌بینی به واقعیت تبدیل شد، به طوری که قندی توانست خیلی زود در این روزنامه پیشرفت و در توسعه آن ایفای نقش کند.

وی افزود: حسین قندی در زمینه فعالیت‌های علمی و پژوهشی در سطح کیفی بالایی قرار دارد و بهترین دلیل آن تعدد و تنوع کتاب‌های اوست. قندی چهار کتاب در موضوعات «مقاله نویسی در مطبوعات»، «روزنامه‌نگاری نوین»، «روزنامه‌نگاری تخصصی» و «تخیل در روزنامه‌نگاری» تألیف کرده است که همگی از کتاب‌های بسیار خوب این حوزه به شمار می­آیند و من نیز مقدمه‌ای را در کتاب مقاله‌نویسی‌اش نگاشته‌ام.

استاد علم ارتباطات ایران در خصوص شخصیت حسین قندی، چنین اظهار می­ نماید:

حسین قندی در روزنامه‌نگاری، یک فرد برجسته و یک همکار فعال و دلسوز است و موضوعی که وی را از دیگران متمایز می‌کند انجام خوب و به موقع کارهایی بود که به عهده‌اش گذاشته می‌شد. این عوامل در کنار حسن اخلاق، خوش برخوردی، دلسوزی و مسؤولیت‌پذیری در امور حرفه‌ای، آموزشی ‌و پژوهشی باعث شده بود تا کسی از قندی هیچ گله‌ای نداشته باشد و همیشه از او تعریف و تمجید شود.

ایشان در پایان می­ افزاید: برای معلمی و روزنامه‌نگاری باید اشتیاق و علاقه روحی فراوان داشت و از نوعی عشق حرفه‌ای نسبت به آن­ ها برخوردار بود، با باری به هرجهت نمی‌توان کار روزنامه‌نگاری را به خوبی انجام داد. حسین قندی عاشق این حرفه بود و با تکیه بر استعداد شخصی، دانش تخصصی و تجربه عملی موفق خویش؛ مایه امید ما در این حرفه شد.

نخستین جشن پیش­ نگاران مطبوعات ایران به همت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع­ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 ساعت 30/19 در مجموعه فرهنگی باغ زیبا برگزار می­ شود.


۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید