اخبار

از برگزاری هر جشنواره‌ای با آیین‌نامه مدون حمایت می‌کنیم

از برگزاری هر جشنواره‌ای با آیین‌نامه مدون حمایت می‌کنیم
مدیرکل مطبوعات و رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برخی اخبار مبنی بر تعطیلی جشنواره فصلی مطبوعات توضیحاتی ارائه کرد.
مدیرکل مطبوعات و رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برخی اخبار مبنی بر تعطیلی جشنواره فصلی مطبوعات گفت: قاعده کلی حاکم بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شفاف سازی امور در کنار توجیه علمی و منطقی برنامه ها برای اصلاح، تداوم یا توقف آن است.

حسن محرابی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره ها نیز در این قاعده کلی قرار می گیرد، افزود: برگزاری جشنواره های مطبوعاتی سراسری، استانی، منطقه ای و جشنواره فصلی نیازمند دستور العمل یا شیوه های شفاف و مدون است و معاونت مطبوعاتی از تمامی جشنواره هایی که بر اساس آیین نامه مدون در تمام بخش های فراخوان، داوری، سطح برگزاری، شیوه گزینش آثار و اعلام نتایج برخوردار باشد، حمایت می کند و برگزاری هر جشنواره ای را منوط به شفافیت های لازم و آیین نامه های مدون و اعلام شده می داند.

وی در همین زمینه در گفتگو با تسنیم اضافه کرد: جشنواره مطبوعات فصلی نیز به دلیل روشن نبودن بسیاری از قواعد کاری، تا تدوین آیین نامه مدون و همچنین اعلام اسامی داوران و شیوه داوری، در حال کارشناسی است و از نظرات و همکاری های تشکل های صنفی، مدیریتی، مطبوعاتی و روزنامه نگاری استقبال می کنیم.

مدیرکل مطبوعات و رسانه های داخلی این نکته را هم خاطرنشان کرد که صنوف مطبوعاتی باید در برگزاری جشنواره ها نقش محوری داشته باشند که این مهم نیز در برگزاری جشنواره مذکور لحاظ نشده بود.

۷ تیر ۱۳۹۳ ۱۳:۴۸

نظرات بینندگان

سین نون
۱۳۹۳/۱۱/۱۹
0
0
1

واقعا خسته نباشد_هرزنامه رسایی خائن مشغول به توهین تهمت تمسخربه دولت اقای هاشمی است وشما پروانه مردم امروز رو حامی دولت رولغومی کنین http://www.9day.ir/Newspaper/Page/183/12/0 http://www.9day.ir/Newspaper/Page/183/10/0 خیانت هسته ای طوری نیست یه تذکربدین
حل میشه افسوس که که دارین به ملیونها رای مردم خیانت میکنینhttp://www.9day.ir/Newspaper/Page/182/3/0


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید