اخبار

فرآیند اخذ مجوز نشریات، الکترونیکی شد

فرآیند اخذ مجوز نشریات، الکترونیکی شد
با راه اندازی طرح «سامانه جامع رسانه‌های کشور» روند دریافت مجوز نشریه الکترونیکی شد.

معاونت امور مطبوعاتی واطلاع رسانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با افزایش تقاضای اخذ امتیاز نشریات و ضرورت اطلاع رسانی جامع در خصوص شرایط و مراحل اخذ امتیاز نشریات و بررسی قوانین و آیین نامه های مربوطه، همچنین با هدف توزیع عادلانه امکانات و تمرکززدایی در کنار شفافیت و سهولت مراوده با مراکز قانونی، با افتتاح «سامانه جامع رسانه‌های کشور» اقدام به الکترونیکی نمودن فرآیند درخواست مجوز نشریه کرد تا متقاضیان بتوانند پس از ثبت اطلاعات و ارسال مدارک بصورت الکترونیکی، ازنحوه رسیدگی به پرونده خود تاحصول نتیجه مطلع شوند.

 متقاضیان دریافت مجوز نشریه، از این پس می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی  www.e-rasaneh.ir  و پس از  ثبت نام در این سامانه از خدمات آن بهرمند شوند. ثبت نام در این سامانه در دو بخش «افراد حقیقی» و «افراد حقوقی» تعریف شده که صاحب امتیازان، مدیران مسئول، نمایندگان، مدیران عامل چاپخانه‌ها جهت ورود می بایست گزینه «ثبت نام افراد حقیقی» و مؤسسات، شرکت‌ها، سازمان‌ها وچاپخانه‌ها نیز گزینه «ثبت نام افراد حقوقی» را انتخاب نمایند.

 متقاضیان پس از دریافت رمز ورود به محیط کاربری و تکمیل فرم اطلاعات شرکت و اطلاعات تماس، یک کد رهگیری دریافت خواهند کرد که می‌توانند با تماس با بخش اعلام وصول (که اطلاعات آن در سامانه موجود می‌باشد) و ارائه کد رهگیری، از مراحل صدور مجوز نشریه خود اطلاع پیدا کنند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶

نظرات بینندگان

سجاد محمودی احمدآبادی
۱۳۹۳/۰۷/۰۲ Iran
0
5
0

با سلام بسیار کار خوبی می باشد.

دکتر فرحناز فرنیا
۱۳۹۳/۰۹/۰۸
0
0
0

با عرض سلام احتراماً اینجانب در خواست مجوز انتشار مجله انگلیسی زبانJournal of nursing midwifery& health development برای دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد کرده بودم که در جلسه ماه اردیبهشت 93 با صدور مجوز چاپ آن موافقت شده است. ولی هنوز متأسفانه هیچ نامه
ای مبنی بر شماره شابک و اخذ مجوز کتبی دریافت نشده است. لذا خواهشمند است دستور فرمایید اقدام مقتضی به عمل آید. با تشکر و سپاس فراوان- فرنیا مدیر مسئول مجله 93.9.8


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید