اخبار

معافیت آگهی‌های مطبوعات از مالیات ابلاغ شد

معافیت آگهی‌های مطبوعات از مالیات ابلاغ شد
آگهی های منتشر شده در روزنامه ها و نشریات از قانون مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.

حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر افزود: طبق قانون، مطبوعات از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده انتشار آگهی های مطبوعاتی معاف هستند اما این قانون در اجرا عمل نمی شد.

وی افزود: با توجه به اجرایی نشدن این نظریه، دوشنبه گذشته و به درخواست مجدد مطبوعات، رئیس مجلس جلسه ای با حضور مسئولان معاونت قوانین مجلس، کمیسیون تطبیق مصوبات، وزارت ارشاد، سازمان مالیاتی و مدیران روزنامه ها به منظور حل مسائل فیمابین تشکیل داد که منجر به صدور این بخشنامه شد.

معاون وزیر ارشاد  در گفتگو با ایسنا افزود: طی این بخشنامه که از سوی سازمان امور مالیاتی کشور و عطف به نامه مشاور محترم و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی مورخ 9 آبان ماه 1392 مبنی بر اطلاق حکم مطبوعات مندرج در بند 5 ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17/2/87 صادر شده، آگهی های منتشره در روزنامه ها و نشریات از مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف می باشد.

انتظامی با تشکر از همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین سازمان امور مالیاتی کشور، و سپاس ویژه از رییس مجلس که شخصا پیگیر این موضوع بود، ابلاغ این قانون و اجرای آن را گامی مهم در تقویت بنیه اقتصادی مطبوعات عنوان کرد.

به گفته معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد این بخشنامه در تاریخ 13 خرداد به تمامی دستگاه های ذیربط ابلاغ شده است.

لازم به ذکر است چندی پیش مدیران رسانه های مکتوب طی نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، خواستار بررسی مشکل اخذ مالیات از مطبوعات در ازای چاپ آگهی ها و یافتن راهکاری قانونی برای آن شده بودند، زیرا این اقدام بار مالی سنگینی بر دوش آنان گذاشته بود و برخی رسانه ها را در مسیر تعطیلی قرار داده بود.

۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید