اخبار

بیستمین نمایشگاه مطبوعات آبان سال جاری برگزار می‌شود

بیستمین نمایشگاه مطبوعات آبان سال جاری برگزار می‌شود
مشاور معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: بیستمین نمایشگاه مطبوعات آبان سال جاری برگزار می‌شود.

مهران عباسی انارکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سؤالی درباره زمان قطعی برگزاری بیستمین نمایشگاه مطبوعات، ضمن اعلام مطلب فوق، اظهار داشت: ضوابط و نحوه برگزاری این نمایشگاه پس از مشورت و همفکری با شورای هماهنگی تشکل‌های مدیریتی مطبوعات به‌ زودی اعلام می‌شود، اما زمان قطعی برگزاری آن آبان سال جاری است.

مشاور معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادامه داد:‌ تعیین نسبت متراژهای روزنامه‌ها، مجلات موضوعی، خبرگزاری ها، سایت‌ها، نشریات محلّی و صنوف مرتبط با رسانه ها از جمله آن ضوابط است.

عباسی انارکی افزود: تعرفه‌گذاری، نحوه جانمایی بخشهای مختلف، چیدمان غرفه‌ها، تفاوت نرخ رسانه‌های دولتی با غیردولتی، برنامه‌ریزی نشست‌های تخصصی با حضور استادان، پیشکسوتان، مدیران مطبوعات و سردبیران، پانل‌های انتقال تجربه با حضور  روزنامه‌نگاران برجسته خارجی، شاخص‌های انتخاب غرفه برتر و مسائلی از این دست نیز در زمره ضابطه‌هاست که  از طریق سایت معاونت مطبوعاتی برای جلوگیری از اعمال سلیقه اطلاع رسانی می‌شود.    

وی خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی تشکل‌های مدیریتی مطبوعات، از چهار تشکل مدیریتی شرکت تعاونی مطبوعات، انجمن صنفی روزنامه‌های غیردولتی، انجمن مدیران مسئول نشریات کشور و انجمن نشریات کشاورزی تشکیل شده است، از آنجا که وزارت فرهنگ در سیاستگذاری و اجرای فعالیتها و برنامه‌ها به مشارکت مؤثر و کارآمد صنوف اعتقاد دارد، طبیعی است از  پیوستن انجمن‌ها و  تشکل‌ها به شورای هماهنگی استقبال می‌کند تا اتکای ما به صنف و نهادهای غیردولتی، جامعیت بیشتری داشته باشد.

۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید