اخبار

پیام حسین انتظامی به مناسبت درگذشت هنرمند عکاس حسین پرتوی

پیام حسین انتظامی به مناسبت درگذشت هنرمند عکاس حسین پرتوی

جامعه رسانه ای کشور یکی از همکاران پرتلاش و حرفه ای خود را از دست داد. مردی که مظهر واقعی یک خبرنگار آگاه و دردآشنا به مشکلات مردم بود. کسی که دوربینش همیشه آویزة شانه های پرتوانش بود و طی بیش از 30 سال فعالیت  حرفه ای، وقایع گوناگونی را به ثبت رساند. از گرفتاری ها و نیازهای روز مردم تا معضلات اجتماعی و وقایع پرشور دوران انقلاب اسلامی تا حماسه آفرینی های دفاع مقدس.

مردی که تصویر ماندگار او از بیعت همافران نیروی هوایی با امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در 19 بهمن 1357 یأس و نومیدی را به اردوگاه حامیان رژیم طاغوت کشاند و واپسین روزهای نظام متزلزل شاهنشاهی و دولت  دست نشاندة بختیار را نوید داد.

آری! حسین پرتوی تصویرگر بخشی از تاریخ ایران سرانجام پس از تحمل سالها درد و رنج ناشی از بیماری طاقت فرسا از میان ما رفت، ولی آثار گرانبها و صحنه هایی که او به تصویر کشید برای همیشه در حافظه ملت ایران و گنجینة تاریخ محفوظ خواهد ماند.

اینجانب فقدان هنرمند عکاس مرحوم حسین پرتوی را به خانوادة ارجمند ایشان و جامعة رسانه ای کشور به ویژه خبرنگاران عکاس تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن عزیز سفرکرده رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومندم.

 

                                                                                               حسین انتظامی

                                                                               معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی

 
                                                                                     وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی     

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید