اخبار

یارانه شش ماهه دوم مطبوعات، اوایل هفته آینده واریز می شود

یارانه شش ماهه دوم مطبوعات، اوایل هفته آینده واریز می شود
یارانه شش ماهه دوم مطبوعات براساس دستور العمل نحوه پرداخت یارانه که به تصویب «کارگروه اقتصاد مطبوعات» متشکل از چهره های مطبوعاتی رسیده است اوایل هفته آینده به حساب مطبوعات واریز می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، حسن محرابی، مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی با بیان این مطلب گفت: این کارگروه با توجه به بازخوردهایی که از دستور العمل مصوبه آبان ماه دریافت کرد در جلسات بهمن ماه خود اصلاحاتی را انجام داده که در دستورالعمل جدید موجود در سایت معاونت مطبوعاتی قابل مشاهده است.

وی افزود: محاسبه و پرداخت یارانه های مطبوعات در این نوبت براساس دستور العمل جدید است و براساس سیاست شفافیت ، فهرست کامل آن همزمان با واریز مبالغ به حساب نشریات اطلاع رسانی می شود.

بنا بر اعلام مدیر کل مطبوعات داخلی، در این نوبت، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری متعلق به بخش خصوصی و دارای مجوز و فعال نیز مشمول دریافت یارانه می شوند .

محرابی همچنین افزود: شاخص های رتبه بندی رسانه های فضای مجازی در کارگروه ویژه ای در حال تدوین است. البته با توجه به سیاست مشارکت جویانه وزارت فرهنگ، پیش نویس دستورالعمل رتبه بندی رسانه های فضای مجازی به محض نهایی شدن روی سایت معاونت مطبوعاتی قرار می گیرد تا پس از دریافت بازخوردها و نظرات صاحب نظران، اصلاح و تکمیل شود و سپس به عنوان دستور العمل نهایی مورد استفده قرار گیرد .

وی با اذعان بر اینکه متاسفانه مبالغ یارانه رسانه ها تکافوی هزینه های سنگین آنها را نمی کند اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در سال آینده ، منابع بیشتری به این مهم اختصاص دهیم زیرا فعالیت فرهنگی مستلزم یارانه است .

به گفته محرابی، همزمان با این پرداخت، مبالغ جبرانی برای رسانه هایی که همکاران خود را بیمه کرده اند نیز به حساب آنان پرداخت می شود . مطابق اعلام قبلی، روزنامه ها ، ‌هفته نامه ها و ماهنامه های بخش خصوصی که فهرست بیمه آنها در شهریورماه سال جاری بترتیب حداقل 25 و 12 و 7  نفر بوده است شش برابر حق بیمه واریز شده به حساب سازمان تامین اجتماعی  به آنان عودت می شود . این سیاست با هدف تشویق و قدردانی از صاحبان امتیازی است که به وظیفه قانونی خود مطابق ماده 46 قانون مطبوعات عمل کرده اند  و این سیاست همچنان ادامه خواهد یافت .

وی خاطرنشان کرد: مطابق دستور العمل نحوه پرداخت یارانه مطبوعات و در جهت حمایت از رسانه های بخش خصوصی، پرداخت یارانه به رسانه های دولتی و یا متعلق به بخش عمومی  از سال آینده به طور کامل قطع می شود .

مدیر کل مطبوعات داخلی در پایان افزود: از تفاوت های دستور العمل جدید با نسخه قبلی ، اضافه شدن ضریب کیفی برای روزنامه ها اعم از سراسری و محلی و همچنین قرار دادن سقف حمایتی برای نشریات پردرآمد و ضریب ویژه برای مناطق محروم است .


۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید