اخبار

نیازهای معاونت مطبوعاتی برای اجرای طرح اشتراک نشریات

نیازهای معاونت مطبوعاتی برای اجرای طرح اشتراک نشریات
رئیس هیئت مدیره موسسه مطبوعاتی نشرآوران با برشمردن مزایای طرح در دست اجرای اشتراک نشریات، از شرکت‌های اپراتوری که توانایی فعالیت در این زمینه را دارند، خواست در اجرای طرح یادشده با این موسسه همکاری کنند.

مهران عباسی انارکی مشاور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیئت مدیره موسسه فرهنگی، مطبوعاتی نشرآوران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت اجرای طرح سامانه اشتراک نشریات، ابتدا ضمن اشاره به پیشینه این طرح و ایده اصلی آن، تاکید کرد: معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با هدف ارتقاء سطح دانش عمومی و تخصصی جامعه و گسترش فرهنگ مطالعه و مطبوعه خوانی در کشور و همچنین حمایت هوشمندانه از سازمان و بدنه اجرایی و اقتصادی مطبوعات، اقدام به طراحی و راه‌اندازی سامانه اشتراک نشریات کرده است.

وی سپس گفت: این سامانه با تخفیف و تسهیلات ویژه در شهر تهران (مناطق 22 گانه) راه‌اندازی شده است و شهروندان [حقیقی] با شرایط تعریف شده در طرح و براساس تعداد نسخه دریافتی با تخفیف 25 تا 50 درصد، در لیست مشترکین نشریه مورد نظر قرار می‌گیرند و مطبوعه درخواستی را در منزل دریافت می‌کنند.

عباسی انارکی در عین حال یادآور شد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده برای اجرای این طرح در بخش ارسال و تحویل نشریات به شهروندان، ا نیازمند مشارکت و همکاری موسسات فعال و معتبر و دارای سابقه و تجربه کاری در بخش ارسال و توزیع محصولات فرهنگی هستیم.

رئیس هیئت مدیره موسسه مطبوعاتی نشرآوران ادامه داد: بنابراین از متقاضیانی که دارای توانایی و شرایط بوده و عوامل لازم از جمله فضای متناسب فعالیت، نیروی انسانی اجرایی، پذیرش و پاسخگویی به مشترکین، تجهیزات شبکه و رایانه‌ای و به ویژه گروه موتوری و ترابری مورد نیاز این طرح را دارا هستند، می‌خواهیم اطلاعات مجموعه خود را به تفکیک عنوان موسسه، اسامی مدیران و یا هیئت مدیره، سابقه کار، محل دفتر و گستره توزیع، تعداد نیروی انسانی به تفکیک عوامل مستقر در بخش دفتری و بخش اجرایی و موتوری و .... را به دبیرخانه معاونت مطبوعاتی ارسال کنند.

به گفته مشاور معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، پس از بررسی و تایید صلاحیت حرفه‌ای و صنفی متقاضیان، این معاونت و موسسه نشرآوران از توان و ظرفیت موسسات بهره‌مند خواهد شد و در مرحله بعدی و  فاز دوم هم جدا از شهر تهران، این طرح به کل کشور تسری خواهد یافت.

به گزارش مهر، دیماه امسال حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح اشتراک نشریات در سراسر کشور و آغاز این پروژه به صورت پایلوت در تهران خبر داد.

مطابق این طرح هر یک از شهروندان می‌توانند تا پنج نشریه را مشترک شوند. شیوه این اشتراک هم به این ترتیب است که فردی که مایل به اشتراک یک نشریه است، به میزان 50 درصد مبلغ روی جلد نشریه را به هر میزان که مشترک خواهد شد اعم از ماهانه، فصلی و یا سالیانه پرداخت خواهد کرد و به این ترتیب مشترک نشریه مورد نظر خواهد شد. مابقی هزینه این اشتراک را معاونت مطبوعاتی پرداخت می‌کند. این معاونت همچنین هزینه ارسال پستی نشریه را تعهد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، قرارداد نشریات با شرکت‌های اپراتوری مجری طرح اشتراک نشریات را معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد تایید خواهد کرد. بر اساس یکی از بندهای این قراردادها، شرکت‌های اپراتوری موظف‌اند قبل از دریافت هر شماره از نشریات برای توزیع بین مشترکین، نسبت به تسویه حساب با صاحب امتیاز نشریه در مورد همان شماره، اقدام کنند.

این هزینه‌ها در ابتدا به حساب موسسه فرهنگی و مطبوعاتی نشرآوران (وابسته به معاونت مطبوعاتی) واریز خواهد شد اما در ادامه به خود نشریات بازگردانده می‌شود. مزیت دیگر این طرح نوپا - طبق اعلام مسئولان معاونت مطبوعاتی - آن است که به نشریات، سود فروش 100 درصد قیمت روی جلد آنها بازخواهد گشت.

۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید